Powrót do strony QUART
Relacje inwestorskie - działalność i aktualności

Quart Development S.A. prowadzi działalność inwestycyjno – deweloperską na terenie województwa dolnośląskiego, głównie w okolicach Wrocławia, w samym Wrocławiu, a także w Legnicy. Spółka kupuje gotowe projekty zabudowy mieszkaniowej (jedno i wielorodzinnej) oraz komercyjnej, na których realizuje inwestycje a także duże powierzchnie gruntów i dzieli je na mniejsze działki
budowlane, następnie sprzedaje z zyskiem. Zarobione pieniądze lokuje w kolejne nieruchomości, które również są przygotowywane do podziału i sprzedaży jako działki pod zabudowę jednorodzinną lub realizowane są na nich inwestycje mieszkaniowe a także komercyjne. Głównymi odbiorcami są osoby prywatne lub przedsiębiorstwa, które kupują mieszkanie, lokale komercyjne (biurowe,
usługowe) lub działkę budowlaną jako przyszłe miejsce do zamieszkania lub jako inwestycję.

 

 

 

AKTUALNOŚCI:

 

Niniejszym przedstawiamy informiacje o realizowanych i planowanych inwestycjach:

1. Legnica - zabudowa jednorodzinna I etap

 

Całośc obszaru przeznaczonego do sprzedaży 17 ha.W pierwszym etapie przygotowano ok 3 ha z których uzyskanow 29 działek jednorodzinnych wraz z drogami dojazdowymi. Na dzień dzisiejszy zawarto 16 umów sprzedaży. Teren został uzbrojony w sieć wodociągową , energetyczną i gazową. Wykonano projekty dróg dojazdowych oraz złożono wnioski o PNB na kanalizację sanitarną ibudowę jednorodzinną. Przewidywany czas na sprzedaż pozostałych działek ok 12 miesiecy.

 

2. Legnica - zabudowa wielorodzinna - etap II

 

Po zakonczeniu sprzedaży I etapu inwestycji wielorodzinnej Społka rozpoczeła II etap inwestycji obejmujący budowe i sprzedaż 50 mieszkań o łacznej PU ok 3050 mkw.Po sukcesie I etapu planowany poziom cen sprzedazy został oszacowany na bardzo konkurencyjnym poziomie w stosunku do konkurencji i spodziewamy się wysokiego poziomy sprzedazy.

 

3. Bielany 2

 

W maju 2012 roku Spółka podpisała umowę z firmą Strabag Sp. z o.o. (Generalny Wykonawca). Umowa dotyczy wybudowania budynku wielorodzinnego z 46 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2.440 m2 oraz 31 komórek lokatorskich i 50 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz infrastrukturą techniczną w systemie Generalnego Wykonawstwa na osiedlu Bielany Wrocławskie (II etap inwestycji). Na dzien dzisiejszy rozpoczelismy sprzedaż lokali mieszkalnych. Poziom cen sprzedazy jest konkurencyjny w stosnunku do podobnych lokalizacji. Inwestycja jest na etapie garazu podziemnego i idzie zgodnei z harmonogramem.

 

4. SPOMASZ S.A. - społka zależna

 

Na koniec czerwca 2012 roku do wybranych biur architektonicznych zostanie wysłana dokumentacja  z prośbą o przygotowanie propozycji zagospodarowania terenu spółki dla powierzchni biurowo – handlowej (20 000 m.kw.) oraz powierzchni mieszkalnej (10 000 m.kw.). Planowany termin przesłania propozycji z biur architektonicznych to lipiec 2012 roku.W połowie bieżącego roku został osiągnięty zakładany na 2012 rok poziom wzrostu przychodów spółki o 25% z najmu powierzchni którym dysponuje.

5. QUARTUS - WELLNES RESORT SULISTROWICE

 

Zamierzeniem Inwestora jest utworzenie, budowa, oraz uruchomienie nowego, nowoczesnego i innowacyjnego kompleksu hotelowo rekreacyjnego i wypoczynkowego oferującego usługi noclegowe, gastronomiczne, rekreacyjne i sportowe oraz wellness & spa, a także konferencyjne i edukacyjne na bazie posiadanej nieruchomości nad zalewem w Sulistrowicach (w gminie Sobótka).

 

Na dzień dzisiejszy został zakończony etap projektowania kompleksu oraz terenu w jego otoczeniu, opracowania modelowego studium wykonalności i opłacalności operacyjnej wraz z inwestycyjnym biznesplanem oraz złożony wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych.

 

 

W skład kompleksu wchodzi:

 

- część hotelowa – zorganizowana w 68 pokojach (136 osób),

 

- część gastronomiczna  -  4 pomieszczenia restauracyjne w tym bistro oraz bar (198 miejsc),

 

- część konferencyjna – 4 sale przeznaczone dla 360 gości,

 

- część wypoczynkowa (wellness, SPA, fitness, sport) mogąca obsłużyć 190 osób.

 

Planowane otwarcie – 3 / 4 kwartał 2014.

 

6. 4B Hotel - Wrocław

 

Planowana inwestycja to utworzenie we Wrocławiu, przy ulicy Dmowskiego 17, w bezpośredniej bliskości historycznego centrum miasta, obiektu hotelowego „4B Hotel” o profilu Business Bed & Breakfast. W 3 gwiazdkowym obiekcie hotelowym, oprócz 36 nowych pokoi zlokalizowane będzie również centrum seminaryjno-biznesowe na potrzeby klienta szkoleniowo-seminaryjnego wraz z zapleczem gastronomicznym w formie tzw. restauracji śniadaniowej oraz cateringowej kuchni.

 

 

W chwili obecnej został zakończony etap projektowania i przebudowy kamienicy do celów 4B Hotel oraz złożony wniosek o dofinansowanie ze środków unijnych.

 

4B Hotel będzie charakteryzował się konkurencyjnymi cenami, wysokim poziomem usług, bardzo dobrą lokalizacją oraz komfortem funkcjonalnym oraz informacyjno-technicznym (miejsce do pracy z dobrym oświetleniem w każdym pokoju, bezpłatny dostęp do internetu, dostęp telewizji satelitarnej, klimatyzowane pomieszczenia seminaryjno-biznesowe i gastronomiczne).

 

 

Planowane otwarcie – wrzesień 2014.

 

 

Do góry

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.quart.com.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ